Žně 2012

plakat zne 2012Mohl bych začít tak, že budu vtipně glosovat číslovku "deset". Třeba jako, že je to divná dvojka složená z nuly a jedničky. Přitom mezi námi žádné nuly nejsou. Nebo, že je rozdíl máme-li desítku na hrbu, či na stole. Cha cha. Já tyhle dětské vtípky používat nebudu Bez jakékoli snahy o humor pouze zkonstatuji: "máme desítku před sebou". A to jak v pořadí přehlídek, tak desítku představení v letošní žňové nabídce. A věřím, že na tuto desítku přijdou všichni. I ti co normálně chodí jinam. Bude totiž výborná. Letos jsme výběru představení věnovali mimořádnou pozornost. A budou ji mít i v kavárně. Oni tam budou mít i dvanáctku, ale to hodně předběhly.

Já osobně dávám desítce přednost. Podle mě, a je nás víc, je prostě Světová. To nakonec dokáže i průvodní výstava, odkud se, odkud se až k nám dostala. Neunavuje tolik jako ty jiné a zbytečně nepění. Musí být však dobře natočená, to kvůli archivu.

Jan Milota

 DS Klas / Na širém moři / 27.10. - 19hod

Jsou tři na voru a mají hlad. Ale nikde nic k jídlu. "Je třeba sníst jednoho z nás." Kdo z koho?! Bravurní miniatura autora polského původu Slawomira Mroźka. Konec hry, kdy je vybraná oběť kanibalismu doslova zahnána do kouta a uchyluje se k brutální vraždě, je pak dle "mroźkových zásad" opravdu překvapivý a nečekaný.

 

The BROKES při GSOŠ Klášterec nad Ohří / Jitřenka / 28.10. - 19hod

Společenské drama se zpěvy, které mělo premiéru 25. ledna 2012. Ochotničení tohoto spolku trvá již sedm let a mají za sebou již několik premiér. Spolek má jeden velký cíl, překračování všemožných hranic, veselý úlet, informace skrze zábavu, uvolněný vztah studentů a učitelů, propagace divadla mezi mládeží, láska k umění a historii a seberealizace.
 

Divadlo bez zákulisí, Sokolov / Urvi to! / 29.10. - 19hod

Hra URVI TO! (Up for Grabs) se zabývá vztahem mezi uměním a obchodem. Mladá žena se snaží dostat mezi špičku obchodníků s obrazy. Navenek se jedná o zcela počestné povolání, ale v podstatě je to "naprostej Darwin" a přežijí jen ti nejsilnější. Naše hrdinka poněkud přecení své síly a její touha po úspěchu ji dožene do naprosto absurdních situací.

Celý článek...

Žně 2011

plakat zne 2011Letos se Klášterecké divadelní žně konají od 29. října 2011 podeváté, tentokrát jako česko-slovenské. Není to již přehlídka kláštereckých souborů, jak tomu bylo v prvních ročnících. Postupem času se z Kláštereckých divadelní žní stala přehlídka výběrová, na níš se mohou diváci seznámit s těmi nejzajímavějšími inscenacemi, které se v amatérském divadle urodily. Je tomu tak i letos, včetně možnosti zhlédnout dvě přední inscenace hostujících slovenský souborů.

A nezapomeňte, stejně jako roky předchozí, vás i tento rok čeká soutěžní doprovodný program.

 

DS KLAS / Královny / 29.10. - 19hod

Tři ženy, které se sejdou v nemocničním pokoji, byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a teď stojí před nelehkým úkolem - naučit se žít své nové životy. Kromě tohoto faktu však nemají společného vůbec nic. Každá z nich patří k jiné generaci, každá má svůj příběh a každá se musí vyrovnat s odlišnou životní situací. A je to právě humor, který drží člověka nad vodou v těch nejtěžších chvílích a pomáhá mu zdolávat i ty nejhorší překážky. Královny jsou tragikomedií plnou upřímného humoru, ze kterého občas mrazí v zádech.

 

DS TMA Terezín / Blbec k večeři / 30.10. - 19hod

V této bláznivé francouzské komedii platí, že "kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá" a "kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp". Proto si dejte pozor, než někoho prohlásíte za blbce a budete se bavit na jeho účet. Může se Vám stát, že blbcem zůstanete na posměch Vy sám.

Celý článek...

Žně 2010

plakat zne 2010Tak tu máme další jubilejní – osmý pěkně kulatý - ročník Kláštereckých divadelních žní. A jelikož slavíme 40 let od znovuzaložení amatérského souboru ve městě, jsou proto letošní žně Ó, slavné. Pro vás - pro všechny naše příznivce a přátele, jsme připravili 30. října zahajovací óslavný večer, při kterém vás provedeme 40 lety divadla, důležitými chví- lemi a zajímavými okamžiky. Při tomto večeru se setkáte nejen s námi, ale i s pamětníky a významnými osobnostmi, které se zasloužily o chod a podobu současného amatérského divadla v Klášterci. Večerem vás provede hrabě Thun s tajemníkem úřadu Schindlerem a nějaký Jan Milota. K vlastnoručně vyrobenému rautu bude hrát kapela Nakafe band. A kdo by se třeba chtěl také pochlubit nějakou domácí specialitkou, která se dá sníst, tomu určitě bránit nebudeme... 

 

Sdružení Klas / Ó, SLAVNÝ VEČER / 30. 10. - 19:00

Večer zábavy a zajímavých hostů u příležitosti 40. výročí znovuobnovení činnosti amatérského divadla v Klášterci nad Ohří

 

Petr Michálek, Zlín / ZDÁ SE MNĚ, MILÁČKU / 31. 10. - 19:00

Příběh ze života současné partnerské dvojice Zdá se mně, miláčku, nám ukáže přerod mladické lásky v manželské soužití až po smutný konec.

 

Cirkus Mlejn, Praha / POSTAV NA ČAJ / 1. 11. - 19:00

Poetická novocirkusová groteska plná sněhu, která se odehrává v polární záři divadelních světel, a to nejen na zemi, ale i ve vzduchu Uvařit čaj z kupky sněhu může být otázkou několika minut, může to však trvat věčnost, zvlášť když se ve dvou nejste schopni domluvit...

Celý článek...

Žně 2009

plakat zne 2009Víte, kdo jsou to "pábitelé"? Že ne? Pábitel je každý člověk, který je rovněž navštíven inspirací a říká věty, o kterých rozumní lidé říkají, že jsou nerozumné, a dělá věci, které slušní lidé nedělají, ztrácí hranice mezi realitou a fantazií. Máme tu v pořadí 7. Klášterecké divadelní žně a tentokrát jsou tématem "pábitelé". Jak tedy jinak žně zahájit, než-li hrou Bohumila Hrabala, Příliš hlučná samota v režii Václava Poldy. 

 

DIVADLO ZDRHOVADLO KLÁŠTEREC / Příliš hlučná samota / 31. 10.

Nejnovější počin nejmladšího kláštereckého souboru je adaptací vrcholného Hrabalova díla s hereckým sólem pro Jana Milotu.
 

MĚSTSKÉ DIVADLO DĚČÍN / Malá mořská víla / 1. 11. 15:00

Netradiční zpracování známé pohádky ještě známějšího autora. Věčně živý příběh o nenaplněné lásce, tentokrát jako působivý, hudebně-výtvarný klip. Hra je určena starším dětem.
 

DIVADLO AMADIS BRNO / Plný kapsy šutrů / 1. 11. 19:00

Laskavá a inteligentní komedie o natáčení amerického velkofilmu očima dvou irských buranů.
 

SEMTAMFÓR SLAVIČÍN / Benátky pod sněhem / 2. 11.

Benátky pod sněhem vypráví příběh jedné „večeře s přáteli", která konfrontuje dva mladé páry s opravdovostí a falší jejich lásky. Gilles Dyrek se satirickým úsměvem přitom odhaluje i naivitu západních zemí nad řešením problémů okolního světa.

Celý článek...

Žně 2008

plakat zne 2008Tramtadadáá, 6. FANTASTICKÉ klášterecké divadelní žně. Tajně doufáme, že letošní žně nebudou jenom Fantastické, ale že budou také fantastické! Těšit se můžete na představení, která jsme vybrali na Jiráskově Hronově (např. Spolek loutkářů Na holou Hořovice, Divadýlko Na dlani, Teatro Hugo, DS při TJ Sokol Lázně Toušeň) nebo na soutěžních přehlídkách (Tma Terezín, DK Jirásek Česká Lípa). Nesmí chybět oblíbený soubor Rádobydivadlo Klapý, který se už stal jakýmsi talismanem žní. Máme pohádku jak pro děti tak pro dospělé a budeme mít jeden večer plný grotesek. Jako každý rok bude soutěžní doprovodný program, a to jak před představením (ten bude o tradiční pivní lístek), tak také po představení v kavárně (ten bude o – nechte se překvapit). Budou Žňoviny i diskuze po představení. Žhavit bude CML i Adam Bernau, kterýmu ulítl Čestmír, po ránu až vstaneme a opaříme se, budeme tajemní, jak ten hrad v horách, chlap, kterej se stal vdovou, si možná dá špenát a hvězdnou branou se vetře, Vy víte kdo. Žně zahajuje tradičně KLAS stylově v žánru sci-fi, reprízou Blade runnera.

 

BLADE RUNNER / Divadelní společnost KLAS / 25. 10.

Replikant člověku podobný biologický robot, jehož účelem je chovat se, pracovat a myslet jako člověk Blade runner speciální policejní jednotka zřízená k vyhledávání a likvidaci replikantů. Též člen této jednotky...
 

PANÍ ŽIŽKOVÁ / Nahoď – DS Ladji Dlouhého / 26. 10.

Paní Žižková byla původně napsaná pro úplně jiný soubor (hlavně pro starší). Po určitých úpravách se ale dala přizpůsobit mladší i starší generaci. Ládju Dlouhého zajímal pohled na naší minulost z doby husitství, ale ne z pohledu bitev a výjimečných válečníků, nýbrž z pohledu jejich osamělých...
 

NÁDHERNÝ LETNÍ DEN / Spolek loutkářů Na holou / 26. 10.

Nádherný letní den uvádíme jako burlesku a je to kombinace činohry, loutek a živé hudby. Hra vznikla podle literární předlohy ruského spisovatele Daniila Charmse.

Celý článek...

Více článků...
Kalendář akcí

nabrfika

Webmaster