Žně 2007

plakat zne 2007A konečně se po pěti letech dočkáváme skutečných divadelních žní. Poprvé se na těchto žních setkáte s tím nejlepším, co se zrodilo na prknech, co znamenají svět. Představujeme tři hry, které jsme vybrali na Jiráskově Hronově, ten je Mekkou všech amatérských divadel. Byl založen v roce 1931 v rodišti Aloise Jiráska a je nejdéle trvajícím amatérským festivalem na světě.

 

451 / Divadlo Zdrhovadlo / 27. 10.

Podle předlohy Raye Bradburyho 451° Fahrenheita antiutopistické pojednání o blížící se realitě „… pamatujme – naše těla jsou bezvýznamná, jsme pouze obálka, ochranné desky nepopsatelných lidských pokladů …“
 

Pověsti pro štěstí / DS Ty - já – tr / 28. 10.

Činohra pro děti. Staré pověsti české hravě a s humorem. Krátká hudební pohádka o českém bájesloví... Nejen o tom, jak Čechy dostaly své jméno... Ke slovu přijdou pověsti O praotci Čechovi, O Krokovi a jeho dcerách, O Libuši a Přemyslovi, O Ctiradovi a Šárce, O Křesomyslu a Horymírovi. Dále kytara,...
 

O krásné Gutě / The Brokes / 29. 10.

O-co-jde: Jde o to, že tak vážná intelektuální srážka středověku a sedmdesátých let dvacátého století nemůže zůstat bez následků, což zcela jistě uznáte sami, no ne?

Celý článek...

Žně 2006

plakat zne 2006A máme tu další, tentokrát jubilejení 4. žně, s tématem českému člověku nejbližším. Ano, jsou to pivní Žně. A kde jinde, než nad pivem vznikají nápady, jak by Žně měli vypadat. Kde jinde, než-li nad pivem se bavíme o tom, jaké divadlo pozvat. Nicméně piva se protočilo, řekněme dosti a tady je výsledek.

 

BISTRO aneb Nesmrtelní / Divadelní společnost KLAS / 28. 10.

Jistě nikomu z vás neuniklo, že v některých televizních pořadech a programech se na určitých místech tvůrci za nás smějí. Většinou je to právě v místech, kde je toho ke smíchu velmi málo a nebo spíš vůbec nic. Čekám s napětím, kdy do příslušných situací přimíchají ještě výkřiky překvapení, hrůzy,...
 

Nekraďte nám skleničky, stejně žádné nemáme / Divladlo / 29. 10.

Odehrává se na divokém západě, jedná se spíše o grotesku než komedii.
 

August August, august / DK Krupka Olympie / 30. 10.

Hořká komedie Pavla Kohouta byla napsaná v šedesátých letech minulého století. Bohužel manipulování a ohlupování lidí, zneužívání důvěry a ideálů a cirkusové hrátky mocných posouvají její platnost i do dnešních časů. Proto s touto hrou předstupujeme před vás v naději, že vám přinese nejen chvíli...
 

Nežerte Clinta Eastwooda / Homotronní neškvor / 31. 10.

Komedie o ztrátě a nalezení. Televizní moderátor Ctibor Tlačítko a majitel stavební firmy Petr Palec trpí po dopravní nehodě ztrátou krátkodobé paměti. Nevědí nic, ale začínají vědět něco, co by raději nevěděli.

Celý článek...

Žně 2005

plakat zne 2005A máme tu další ročník Žní, v pořadí již třetí. Záhy jsme zjistili, že utáhnout celu přehlídku sami není reálné. Navíc, rádi vám představíme i jiná amatérská divadla z celé České republiky. A buďte si jisti, že je na co se dívat. Také zavádíme doprovodný program, který se nějakým způsobem váže k tématu Žní, tentokrát jsou tedy Járovo divadelní žně. A to nejdůležitější nakonec, světlo světa spatřily první Žňoviny.

A co bylo k vidění? 

Přes přísný zákaz dotýká se sněhu / Divadelní společnost KLAS / 29. 10.

Typická konverzačka od “plzeňského Moliéra”. Hajzlíci to mají vždycky dobrý, ale v téhle hře dopadnou dobře i ti hodní.
 

Pohádka o medovém koláči / Kandrdas junior / 30. 10.

Úsměvná pohádka s vílami, králem, princem, šaškem a slaďoučkým tajemstvím. Máte rádi legraci? Jestli ano, jistě vás postavičky v našem příběhu potěší.
 

Oslíčku, otřes se! / Divadýlko 3. ZŠ / 30. 10.

Známá lidová pohádka o marnivém hýkavci.
 

Pozor! Pozor! FIK! / Divadlo Kandrdas / 31. 10.

Fiktivní improvizační klauniáda. Máte rádi dobrou hudbu, trochu vzrušení a legraci? V tom případě pojďte zažít obrovský fik! Zn. S sebou krabičku poslední záchrany!

Celý článek...

Žně 2004

plakat zne 2004A jsou tu druhé žně, jejichž motto zní:

                 "Cokoli se může pokazit, pokazí se!"

Zmodernizovali jsme naše techniky, poučili se z chyb a máme nové nápady. Začali jsme pořizovat fotografie (ty najdete v Galerii). Žňoviny si však ještě na své první číslo musely počkat. Za zmínku zcela jistě stojí i to, že jsme pozvali první divadlo z jiného města, 2. listopadu jsme uvedli divadlo Navenek, s hrou Kráska a zvíře (pokud se nemýlím, byla to jejich prvotina).

 

 

Žně 2003

plakat zne 2003

Historicky první Žně jsme pro vás připravili v roce 2003. Nápad vznikl poté, co jsme si u piva v hospodě uvědomili, kolik divadelních souborů Klášterec má, a že by bylo dobré s tím něco dělat. A tak vznikly první žně, z dnešního pohledu snad trochu neumělé, ale jsou naším dítkem. Přehlídka se uskutečnila v průběhu šestnácti dní a podobný experiment jsme pak už nikdy nezopakovali.

A věřte nebo ne, ale v těchto dřevních dobách přehlídky jsme nepořizovali fotografie a Žňoviny byly jen vzdáleným snem.

Kalendář akcí

nabrfika

Webmaster