Jařina 2017

plakat jarina 2017Divadelní spolek Klas vás zve na Kláštereckou divadelní jařinu, aneb když se jaří, tak se jaří. Dvoudenní festival je tu od toho, abychom si buď připomněli úspěšná představení, která jsme viděli na některých z předchozích divadelních žní, anebo abychom viděli divadla, která na žních nebyla.

pátek 3. března; 19hod Kočovné divadlo Ad Hoc - S úsměvem nepilota
Nejsou úplně neznámí a veleúspěšnou operou Zmrazovač rozmrazili srdce diváků po celé naší republice, dokonce i v cizině. Když chcete dostat tuhle partu do Klášterce, musíte si ji zamluvit rok dopředu. Jsme tedy rádi, že nám letos představí zábavný kabaret S úsměvem nepilota, který sami charakterizují jako „dumavě filosofický komponovaný večer složený z vědeckých pojednání, originálních písní, obskurní poezie a jiných drobných poetických útvarů, hlásící se hrdě k odkazu pánů Skoumala a Vodňanského“.  Zní to nebezpečně, ale těšit se můžete na komponovaný pořad, který vtipně a chytře míchá TV hlášky a reklamní spoty s přednáškami a poezií. A když máte v divadle nadané hudebníky a zpěváky, je samozřejmě vše prokládáno hudbou a písněmi. Že se představení S úsměvem nepilota Kočovnému divadlu Ad Hoc povedlo, potvrzuje i fakt, že Český rozhlas vysílal záznam tohoto kousku na Silvestra.

sobota 4. března; 19hod Divadlo NAVENEK - Bez obřadu
Konverzační komedie plná zvratů a záměn Bez obřadu kadaňského divadla Navenek, která nadchla diváky na (Ne)šťastných žních. Zajímavostí je, že herce čeká dvoják, protože ten den jedou kadaňští s představením soutěžit na přehlídku do Loun. A i když ve hře průšvih střídá průšvih a pohroma pohromu, my doufáme, že se představení vyvede a příjemně zakončí třetí ročník jarního festivalu.

Jařina 2016

jarina 2016Opět nastal čas zasít na divadelní Jařině, abychom měli na podzim bohatou úrodu, aneb "Když se jaří, tak se daří, podruhé"

Čeká nás druhý ročník úspěšné Klášterecké divadelní Jařiny, kde jsme se rozhodli představit vám to nejúspěšnější z minulých let. Věřte tedy, že vás skutečně čeká to nejlepší.
Jen připomenu, že Jařina se koná v KD Klášterec nad Ohří 11. - 12. března 2016, vždy od 19hod.

11.3.2016; 19:00  V.A.D. Kladno - Tajemný VAD v Karpatech

O hledání přitažlivého v literatuře bezmála brakové s jedinou jistotou v kráse karpatského horstva, zvláště za starých časů, které ostatně leckde trvají dodnes.
Dramatický záznam z putování členů divadla do dějiště Verneova románu Tajmený hrad v Karpatech

12.3.2016; 19:00 Kočovné divadlo Ad Hoc - Il Congelatore / Zmrazovač

Divadelní hra vtáhne publikum do USA za podivných časů prohibice. Ve třech jednáních vypráví o soudech dobře etablovaného mafiánského klanu a sleduje cesty přistěhovalců v Novém světě.
Komediální drama plné napětí a morálních dilemat je prošpikováno hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavala, Bizeta a dalších mistrů. Romance a akce, živý orchestr, mrtvé mrtvoly. Přežijte v časech kmotrů, a možná přijde i happy end.

Představení vyvolalo značný ohlas na festivalu Jiráskův Hronov a reprezentovalo ČR na mezinárodním festivalu Spots op West v Belgii. Zaujalo rovněž profesionální operní kritiku a po předvedení na festivalu Opera 2015 získalo v recenzi hodnocení 95%.

Jařina 2015

jarina 2015

Abychom na žních měli bohatou sklizeň, musíme zasít to nejlepší z loňské úrody aneb "Když se jaří, tak se jaří!".

Pro první ročník Jařiny, jsme pro vás vybrali dvě představení, která rozhodně stojí za to zhlédnout.

13. 3. 2015, 19:00 DK Jirásek Česká Lípa - Jak se vám líbí Jak se vám líbí

Slavná Shakespearova komedie v netradičním pojetí. Kromě vlastních postav hrají herci –bez rekvizit a kulis- řadu postaviček vedlejších, stejně jako zvířata, stromy, prostředí. Vrací se tak ke stylu, který se-možná- používal i v londýnském Globu 16. století. Hravou formou se divákoví předvádí příběh, ve kterém jde jak o zamilovanost, problémy s láskou a jejich řešení, tak o téma moci, korupce, rozdílu mezi aktivním a pasivním stylem života. Zkrátka Shakespearova hra se zde stává východiskem k tomu, aby členové divadelní skupiny ústy velkého Alžbětínce promlouvali k řadě věcí, které trápí dnešní svět a jeho obyvatele. Přestože v první řadě jde o humor v jeho různých podobách, je možné na pozadí sledovat i niť témat vážnějších a vážných. Hra je remakem slavné inscenace z poloviny 80. let 20. století, která reprezentovala čs. kulturu na řadě mezinárodních festivalů a byla 2x uváděna televizí v rámci pořadu Zveme vás do divadla

14. 3. 2015, 19:00 Divadýlko na dlani - Inventura aneb Pořádek ve skladu i v duši

Základem a startovacím momentem pro vznik této inscenace bylo přečtení textu hry Miroslava Horníčka „Malá noční inventura“. Když ho Petr Matoušek zavíral, uvědomil si, že jej nemůže pouze jednoduše inscenovat. M. Horníček hru napsal v roce 1973 a reálie v ní obsažené stejně jako vztahy mezi osobami doznaly přece jen jistého posunu. Pokusil se tedy napsat příběh, který vychází z rámce výše jmenované hry a rozvinul jí tak, jak by se mohla odehrávat v současnosti.
Inscenace vás seznámí se třemi kulisáky, kteří vám během jedné hodiny odhalí své sny, přání i tajné tužby. Nahlédnete do jemných duší naoko drsných mužů středního věku. Poznáte, že i chlapi mohou mít v duši zmatek a přese vše zůstávají pořád malými kluky.